Wing knob quarter turn, keyed EK 333, Zinc die chrome-plated; 1000-U150
with nut
    This combination does not exist.
    Inside the sealing Protection class IP 65 Left Right
    Product information:
    Key removable in both positions.
    Internal Reference: 1000-U150
    Standards: Protection class IP 65
    Barcode: 1000-U00150-0000000
    Product Type: Quarter turn
    Program: 1000
    Catalog sheet: 1B-540
    Material of the module : Zinc die
    Surface of the module: chrome-plated
    Number of Possible Locking Points: 1 point, 2 points, 3 point
    Fixing type of housing : nut fixing
    Mounting Positions : Inside the sealing
    Housing Head Shape: Round
    GH Mass: 18 mm
    Handle Art: Wing knob
    Suitable for door thickness from: 1.50 mm
    Suitable for door thicknesses up to: 8 mm